Výrobci

Jsme Vám k dispozici na telefonu 725973473 nebo e-mailu info@novelevnepneu.cz každý pracovní den v čase od 8.30-16.30h.

Dodávky pneumatik pouze na území ČR.

Objednávané pneumatiky, které lze vložit do objednávky jsou skutečně skladem. V případě Vašeho objednání do cca 12h jsou pneumatiky druhý pracovní den u Vás. 

Cenu dopravy nákladních pneumatik dopočítává shop automaticky dle váhy objednaných pneumatik a vzdálenosti kam budou dopravovány a zobrazí ji před dokončením objednávky.

Doprava jedné osobní, OFF ROAD nebo VAN pneumatiky je 180,- Kč včetně DPH. 

Platba v hotovosti nebo zálohovou fakturou, nelze hradit kartou.

Na kontaktní adrese nemáme kamennou prodejnu ani sklad. 

Seznamte se s obchodními podmínkami. Obrázky jsou ilustrativní. Děkujeme za pochopení.

 

15.12.2023 - Svátky 2023 

V naší provozovně máme dovolenou ve dnech 22.12.2023 - 1.1.2024. Veškeré objednávky došlé v tomto čase budeme odesílet ode dne 2.1.2024, děkujeme za pochopení. 

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a zdraví a pohodu v Novém roce.

 

15.3.2022 - Výprodejové ceny pneumatik 

V naší nabídce jsou i osobní pneumatiky za zvýhodněné ceny se starší DOT, věnujte prosím pozornost popisu pneu a objednávce. 


1.6.2021 - Osobní odběr 

Na uvedené adrese (Praha - Suchdol) nemáme kamennou prodejnu ani sklad. Pokud Vám vyhovuje osobní odběr napište tuto volbu do zprávy při vytváření objednávky. Na Váš e-mail Vám poté zašleme upravenou fakturu s výzvou, že zboží je pro Vás připraveno k vyzvednutí a na jaké adrese (výdejní místa jsou u našich partnerů v 50 km dojezdové vzdálenosti od Prahy). Společně s kupní cenou je pak kupující, v souladu s obchodními podmínkami, povinen zaplatit prodávajícímu místo dopravného náklady spojené s dodáním zboží (100,-Kč včetně DPH/1ks nákladní pneu, 50,-Kč včetně DPH/1ks osobní pneu). Zároveň je nutné pneumatiky vyzvednout nejdéle do dvou pracovních dnů.


Děkujeme za pochopení. V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat na čísle 725973473.

 

1.5.2021 - Štítek

 


8.10.2019 - DOPORUČUJEME na našem shopu 

Po rozkliknutí záložky "DOMŮ" uvidíte naši nejakutálnější skladovou nabídku nákladních pneumatik.

Akční či výprodejové ceny vybraných skladových pneumatik najdete pod odkazem "AKČNÍ NABÍDKA" !!!

Veškeré prodejní ceny jsou uváděny včetně zákonné výše DPH.

 

30.10.2018 - DOPRAVA

Dnem 1.11.2018 dochází v důsledku nárůstu provozních nákladů nutných pro kvalitní zajišťování přeprav Vašich zásilek ke změně ceny dopravy osobních či dodávkových pneumatik. Cena dopravy jednoho ks osobní či dodávkové pneumatiky je 180,00 Kč včetně DPH.

Cena dopravy nákladních pneumatik je automaticky počítána dle vzdálenosti, množství a váhy konkrétní objednávky a zobrazí se po zadání všech údajů do objednávky ještě před jejím dokončením. 

Děkujeme za pochopení.

 

25.05.2018 - Informace ke GDPR

Zpracování osobních údajů je dle Nařízení (EU) 2016/679 (GDPR), čl. 6 odst. 1b) zákonné a nezbytné pro splnění smlouvy jejíž smluvní stranou jako subjekt údajů případně jste. Vámi uvedené údaje u nás slouží pouze pro splnění konkrétní smlouvy na základě Vaší objednávky a je s nimi zacházeno tak, aby nedocházelo k neoprávněnému zpracování či zneužití. Údaje ze smlouvy archivujeme po dobu max. 10let a poté likvidujeme. Dle čl. 15 a 16 uvedeného nařízení máte právo na přístup ke svým osobním údajům a také na opravu uvedených údajů - vše po přihlášení do Vašeho účtu. 

 

1.3.2017 - EET

Elektronická evidence tržeb je prováděna v BĚŽNÉM REŽIMU.

„Podle zákona o evidenci tržeb jsme jako prodávající povinni vystavit každému kupujícímu účtenku. Zároveň jsme povinni zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

 

15.9.2016 - VÁHOVÝ INDEX

Váhový index radiální pneumatiky Li (viz odkaz značení pneumatik) udává pro jakou nejvyšší hmotnost je pneumatika konstruována. Jde o nejvyšší konstrukční váhové povolené hodnoty, kterými lze pneumatiku v provozu zatížit. Váhový index u nákladních pneumatik 112/110 znamená, že zátěž na samostatnou montáž je 112 kg, na dvoumontáž 110 kg na jednu pneumatiku. Vše při standartním huštění v kPa, měřeno za studena. 

 

1.5.2016 - ZMĚNA V OBCHODNÍCH PODMÍNKÁCH PRO SPOTŘEBITELE

Upozorňujeme naše spotřebitele, že došlo k úpravě obchodních podmínek v souladu s novou právní úpravou pro e-shopy. Nyní máte možnost mimosoudního řešení sporů - http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/mimosoudni-reseni-spotrebitelskych-sporu-adr/ , existuje i možnost řešení spotřebitelských sporů on-line - https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=CS .

 

1.4.2016 - NÁKUP LETNÍCH PNEU

Při nákupu letních pneumatik doporučujeme nevybírat pneumatiky jen podle ceny. Levný nákup bývá vykoupen zhoršenou kvalitou jízdních vlastností, rychlejším opotřebením pneumatik i vyšší spotřebou paliva. Koupí kvalitnější letní pneumatiky se vynaložené náklady vrátí. Letní pneumatiky jsou vyráběny z méně pružné směsi než zimní a proto mají nižší valivý odpor i spotřebu paliva, pomaleji se opotřebovávají a vyznačují se i lepším jízdním komfortem a nižší hladinou hluku. Testy letních pneumatik Vás seznámí s těmi pneumatikami, jejichž pořízení se opravdu vyplatí. 

Nejste-li si jisti s výběrem můžete nás kontaktovat na čísle 725973473. 

 

01.01.2016 - DEZÉNY PNEUMATIK

Obrázky dezénů pneumatik jsou ilustrační, tzn. že dezén je sice autentický, ale rozměr pneumatiky na obrázku nemusí odpovídat přímo Vašemu výběru.  

 

8.12.2015 - HLOUBKA DEZÉNU

VYHLÁŠKA ze dne 19. prosince 2014 č. 341/2014 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích ve své Příloze č. 12 Technické požadavky na konstrukci a stav výbavy stanoví:

F) Technické požadavky na výbavu vozidel koly, pneumatikami a protiskluzovými řetězy:

5. Pláště pneumatik nesmí mít na svém vnějším obvodu trhliny nebo poškození, které obnažují kostru nebo ji narušují. Činná plocha pláště pneumatiky v provozu musí mít po celém obvodu a celé šíři vrchního běhounu jasně viditelný dezén s hloubkou hlavních dezénových drážek nebo zářezů u mopedů nejméně 1,0 mm a u vozidel ostatních kategorií nejméně 1,6 mm. Hlavními dezénovými drážkami se rozumějí drážky opatřené indikátory opotřebení, označené zkratkou TWI.

ZÁKON č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích v platném znění pak v § 40a) Provoz vozidel v zimním obdob stanoví:

(1) b) lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik, a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3500 kg nejméně 6 mm.

Jestliže hloubka dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů na pneumatikách nesplňuje požadavky dané uvedenými ustanoveními ohrožuje tato závada na pneumatikách bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (§ 40 vyhl. č. 341/2014 Sb.) a takové silniční vozidlo je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích.


15.10.2015 – PROVOZ VOZIDEL V ZIMNÍM OBDOBÍ 

Znění § 40 odst. a) zákona č. 361/2000 Sb. Zákona o provozu na pozemních komunikacích:

(1) V období od 1. listopadu do 31. března, pokud

a) se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo

b) lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, 

lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik, a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3500 kg nejméně 6 mm

 (2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije pro náhradní pneumatiku použitou v případě nouzového dojetí

 Základní rozdělení vozidel do kategorií

L motorová vozidla zpravidla s méně než čtyřmi koly
M motorová vozidla, která mají nejméně čtyři kola a používají se pro dopravu osob
N motorová vozidla, která mají nejméně čtyři kola a používají se pro dopravu nákladů
O přípojná vozidla
T traktory zemědělské nebo lesnické
S pracovní stroje
R ostatní vozidla, která nelze zařadit do výše uvedených kategorií

 

22.07.2015 - VÝBĚR PNEU

Rozměr pneumatiky, který objednáváte musí souhlasit s údaji uvedenými ve velkém TP a to nejen v základním parametru jakým je šířka pneu, profil pneu a rozměr ráfku, ale také v rychlostním a nostnostním indexu případně i v požadované homologaci pneumatiky na konkrétní značku či model vozu.

Nejste-li si jisti můžete požadovaný rozměr pneu prověřit na čísle 725973473. 

 

01.09.2014 - DOT

DOT neboli DEPARTMENT OF TRANSPORT je údaj, který se na pneumatiky uvádí z potřeby amerických trhů, jako jejich norma.

Paradoxně by tedy tento údaj v Evropě nemusel být, protože evropská legislativa uvádí povinnost normy E (na pneu uvedeno E a číselný kod, který nikomu, kromě výrobce nic neřekne), ale o DOT tam není zmínka, takže výrobci by pro Evropu tento údaj vůbec nemuseli uvádět. 

Letní pneumatiky obohacené silikou dosahují některých optimálních vlastností mezi jedním až dvěma lety od data výroby, tedy ne úplně čerstvé pneu. Ke změnám vedoucím ke snížení životnosti začíná postupně docházet 6 let od data výroby, ale rozhodující je skladování, které může optimální životnost pneumatiky zkrátit nebo prodloužit až o tři roky, nejdéle by se měly pneumatiky používat zhruba 10 let, což znamená, že často přežijí životnost některých vozů. U zimních pneu je to vzhledem k rozdílné směsi trochu jinak, ke změnám vedoucím ke snížení životnosti dochází kolem pátého roku od data výroby, ale opět vše je dáno kvalitou skladování.

 


DomůDomů

Košík  

(prázdný)

Žádné zboží

Poštovné Kč 0,00
Celkem Kč 0,00

Košík K pokladněKontakt

Novelevnepneu.cz
BAMTYRE, s.r.o.
Tel: +420 725 973 473
e-mail: info@novelevnepneu.cz